Browsing Tag

Mark Markez

Doviciozo i përulet kampionit: Markez bëri diferencën!

Mark Markez arriti të fitonte garën e Motegit në Japoni, duke u shpallur kampion bote në MotoGP. Titulli i pestë në karrierë për 25-vjeçarin e Hondës, ndërsa nuk kanë munguar elozhet për të. Andrea Doviciozo tentoi deri në fund të…

Spektakël i Dukatit, triumfojnë edhe në Austri

Një triumf i madh për Horge Lorencon në garën e Moto GP së Austrisë. 31-vjeçari me Dukatin e tij ka fituar duelin me Mark Markez duke mbërritur i pari në finish. Podi plotësohet nga një tjetër Dukati me Andrea Doviciozon, i cili e mbylli në…

MotoGP: Markez dhe Doviciozo shumë pranë, spanjolli triumfon

Mark Markez nuk ndalet dhe siguron “Pole Position” e katërt radhazi. U mbyllen provat zyrtare të garës së MotoGP së Austrisë dhe katër herë kampioni i botës ka qënë më i shpejti, duke regjistruar kohën 1.23.241. Mbas tij është renditur…