Browsing Tag

Marek Hamsik

Hamshik: Më mungon Napoli, ju tregoj pse u largova!

Marek Hamshik la Napolin muajin e shkuar për t’u bashkuar me kinezët e Dailan Jifang. Ish-kapiteni i të kaltërve, vijon ta ketë në zemër Napolin e tij dhe së fundmi, ka folur për mediat, duke prekur temën e largimit, ku ka zbuluar se u…

Largimi i Hamshik, letra e sllovakut i përlot të gjithë

Marek Hamshik zyrtarizoi përfundimisht të ardhmen e tij ditën e sotme, teksa Napoli dhe ekipi kinez i Dailan Jifang mbyllën marrëveshjen në bazën e 20 milionë eurove. Sllovaku, ish-kapiten i të kaltërve, kaloi plot 12 vite në Napoli dhe në…

“La Fine”, Hamshik gati t’i thotë lamtumirë Napolit

Në 28 qershor të 2007-ës, Napoli i sapongjitur në Serie A, shpenzoi pesë milionë euro për një 19-vjeçar sllovak të quajtur Marek Hamshik. Tani, 12 vite më vonë ai djalosh është kthyer në një legjendë të gjallë. Megjithatë, çdo gjë e ka një…

Hamshik tashmë një “mit”, thyen një tjetër rekord

Napoli pret mbrëmjen e sotme Romën, në një duel që pritet mjaft me interes, pasi të dy ekipet kanë pritshmëri të mëdha. Napoli nuk arrin të fitojë ndaj Romës në “San Paolo” që prej vitit 2015 dhe sot do të provojë që të rikthehet të fitojë…