Browsing Tag

Luksemburg

Surpriza Dudelanzh dhe diferencat e frikshme me Milanin

Thuajse çdo vit, kualifikueset e Europa League sjellin skuadra surprizë. Edicionin e kaluar ishin suedezët e Ostersund që lanë me gojë hapur Europën, teksa eliminuar Gallatasarajin e PAOK-un. Këtë vit stafetën e ka marrë Dudelanzh.…

Shqipëri zhgënjyese, rënia nuk ndalet më

Tetor 2016, fitore në Lihtenshtejn dhe shpresa të mëdha: qershor 2017, humbje në Luksemburg dhe jemi në “ferr”. Disfatë 2-1, ndaj një rivali inferior, që fiton një herë në disa vite, sinjali më i qartë i krizës së thellë ku jemi futur.…

Luksemburg-Shqipëri, direkt

Ka nisur miqësorja Luksemburg-Shqipëri, miqësore në prag të sfidës sonë kualifikuese në Izrael. Luksemburgu ka marrë vetëm 1 barazim në 11 ndeshjet e fundit, Shqipëria vjen nga 4 humbje rresht. Jemi favoritë të detyruar, por trajneri De…