Browsing Tag

Lukas Paketa

E kërkon Leonardo te PSG, reagon ylli i Milanit

Lukas Paketa ka vetëm gjashtë muaj që ka zbarkuar në Milano, por e ardhmja e tij në është vënë në dyshim. Fantazisti ka treguar një nivel mjaft të mirë në “San Siro”, duke shfaqur interesin e disa klubeve të mëdha. Drejtuesit e PSG janë më…

Vjen “furtuna”, ylli i Milanit mbyll sezonin!

Lukas Paketa e teproi me prekjen e arbitrit dhe e ka pësuar keq. Braziliani i Milanit u ndëshkua me të kuqe në ndeshjen e mbrëmjes së kaluar kundër Bolonjës. Tensioni i madh dhe ndërhyrjet e ashpra e acaruan lojtarin ofensiv, i cili nuk…

Paketa te Milani, ka një mesazh para largimit

Milani shpreson të ketë gjetur Kakanë e ri. Plot 35 milionë euro kanë shkuar në arkat e Flamengos për Lukas Paketa, mesfushorin e avancuar që të dielën luan ndeshjen e fundit kundër CA Paranaense. Futbollisti 21-vjeçar arriti të shënojë 10…

Detyra e fundit dhe Milani, Paketa flet për herë të parë

Zyrtarizimi nuk ka ardhur akoma, por Lukas Paketa do të transferohet te Milani në janar për shumën e 35 milionë eurove. Talenti brazilian po kalon një formë të shkëlqyer me Flamengon dhe ka shënuar deri më tani 10 gola në 26 ndeshje të…

Reali i Madridit “fut hundët”, shqetësohen te Milani

Real Madrid po tenton t’i bëjë një surprizë të hidhur Milanit. Në mes është Lukas Paketa, talenti 21-vjeçar i Flamengos, për të cilin kuqezinjtë kanë arritur akordin për blerjen e tij. Italianët do të paguajnë 35 milionë euro, ndërsa ka…