Browsing Tag

Luka Modriç

E premtja deçizive, Inter dhe Real vendosin fatin e Modriç

Konfirmohet takimi i parë i drejtuesve të Interit dhe atyre të Realit. Luka Modriç do të jetë tema e diskutimeve. Inter insiston për shërbimet e tij dhe siç citon “SportMediaset”, ditën e premte, palët do të ulen në tryezën e bisedimeve.…

Interi nis sulmin për Modriç, gati oferta e parë për Realin

Inter nuk dorëzohet për Luka Modriç. Drejtuesit e klubit milanez kanë përgatitur planin ekonomik për të arritur tek kroati. Oferta është gati për lojtarin dhe Realin e Madridit. Siç citon “Il Giornale”, mesfushorin kroat e pret një kontratë…

Tentativa për Modriç, Interi ka arsye të besojë

Luka Modriç është objektivi i Interit, por reagimi i Florentino Perez zbehu shpresat e zikaltërve. “Kush dëshiron shërbimet e Luka Modriç duhet të paguajë 750 milionë euro”, u shpreh presidenti i Realit. Një shifër e frikshme dhe një…

 Interi nuk i ndahet pistës Modriç, zhvillimet e fundit

Interi duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet për shërbimet e Luka Modriç. Zikaltrit e kanë hedhur hapin e parë, por Fiorentino Perez ka qenë i prerë për momentin. Sa i takon klauzolës së mesfushori, asnjë klub nuk di to të ishte i gatshëm…