Browsing Tag

Liverpol

Liverpuli humbet pjesët, i duhet të futet në merkato

Skuadra që funksionon nuk preket. Rregulli i pashkruar i futbollit vlen, por vetëm kur një skuadër është e plotë dhe në futbollin modern po luhet aq shumë, saqë është e pamundur që një ekip ta nisë e ta mbyllë sezonin pa dëmtime serioze.…

Plas te Dortmundi, Pulisiç jashtë planeve të skuadrës

Kristian Pulisiç mund të jetë i larguari i radhës nga klubi i Dortmundit. Mesfushori anësor është në radarin e disa ekipeve në Premier League dhe në sytë e drejtuesve të skuadrës gjermane ai nuk është më i pashitshëm. Shkak për këtë…