Browsing Tag

Lirim Kastrati

Lokomotiva bëhet kuqezi, gjashtë shqiptarë në “bord”

Lokomotiva e Zagrebit është zhvendosur në Holandë, aty ku do të zhvillojë fazën përgatitore në prag të sezonit të ri. Klubi kroat ka në përbërje disa shqiptarë dhe të tjerë pritet të bashkohen me ekipin e të rinjve këtë verë.…

Lokomotiva fiton miqësoren, Kastrati rikthehet te goli

Lokomotiva e Zagrebit ka fituar miqësoren kundër Sllaven Belupos me rezultatin 2-1. Të tre golat janë shënuar në pjesën e dytë. Sfida u zhbllokua nga Lirim Kastrati, i cili shënoi në minutën e 54’. Buriç dyfishoi shifrat për bardheblutë,…

Festë për Myrto Uzunin, gëzon edhe Besir Demiri

Lokomotiva e Zagrebit nuk ndalet. Këtë herë ka mposhtur skuadrën e Istra me rezultatin minimal 1-0 dhe në fushë si zakonisht nga minuta e parë kanë qenë Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati. Ky i fundit la fushën e lojës në minutën e 65-të.…

E tentuan Partizani dhe kampionët, tani do kombëtaren kroate

Klubet shqiptare nuk është se nuk shohin për elementë të rinj. Janë disa ata që spikasin në kampionatin e moshave dhe një prej tyre është edhe Lirim Kastrati. Lirim Kastrati ishte shok skuadre me Redon Xhixhën dhe Esat Malën, lojtarë këta…

E diela perfekte e Kastratit: Tripleta, për nënën time!

Lirim Kastrati kaloi një fundjavë fantastike, ku shënoi tre gola në fitoren e Lokomotivës së Zagrebit me rezultatin 2-5 në fushën e Sllaven Belupos. Sulmuesi anësor i U21 të Kosovës ka folur për tripletën e parë si profesionist në…