Browsing Tag

ligue 2

Një shembull nga Franca, merret vendimi për tifozët besnikë

Në Francë kanë vendosur të marrin një nismë në favor të tifozëve. Çmimet e biletave ndryshojnë në varësi të transfertave, stadiumeve dhe kundërshtarëve. Kështu ndodh gjithkund, madje edhe në Shqipëri. Liga e Futbollit Profesionist, organ…

“Interi” francez bën mrekullinë, arrin ngjitjen historike

Futbolli prandaj është edhe një ndër sportet më të bukur dhe më të dashur në planet, pasi të jep mundësinë edhe të arrish diçka që nuk e mendoje kurrë. Pikërisht diçka të tillë e ka arritur Chambly, një ekip në Francë. Aktualisht, klubi…