Browsing Tag

Lëv

Lëv: Kemi ende shumë punë për të bërë, ky fillimi i duhur

Gjermania e nisi me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”. Transferta ndaj Holandës rezultoi tepër e vështirë, por në fund mundi u shpërblye. Jokaim Lëv u shpreh shumë i gëzuar me lojën  e skuadrës së tij, por paralajmëroi se ka ende…

Lëv fillon revolucionin, tri debutues te Gjermania

Joakim Lëv ka publikuar listën me emrat e grumbulluar për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020”. Katër herë kampionët e botës kanë një fytyrë krejtësisht të re tani, me vetëm Manuel Nojer, Toni Kros dhe Marko Rojs që kanë mbetur nga skuadra…

Gjermania përmbyset në Francë, “Game over” për Lëv?

Gjermania e Joakim Lëv është mundur sërish, humbja e gjashtë në 10 ndeshjet e fundit! Kësaj radhe “pancerat” kanë dalë kokulur nga “Stade de France” pas humbjes 2-1 ndaj kampionëve të botës në fuqi. Goli me penallti i Toni Kros dhe loja…

Lëv nuk ka frikë: Nojer do jetë gati që në mars

Joakim Lëv nuk shqetësohet aspak për portierin titullar të kombëtares gjermane, Manuel Nojer. Trajneri i skuadrës kampione bote e sheh krejt me qetësi situatën, edhe pse kapiteni i Bajernit dhe i “pancerave” është i dëmtuar. “Gjithçka po…

Lëv publikon listën, ka plot mungesa senatorësh

Trajneri i kombëtares gjermane, Joakim Lëv, dje bëri publike listën e skuadrës së tij për dy ndeshjet e ardhshme të “pancerave”, me Republikën Çeke në Pragë (31 gusht) dhe me Norvegjinë në Shtutgart (3 shtator). “Për momentin, titujt e së…