Lëv qëndron larg eksperimenteve, vetëm një debutim te lista e Gjermanisë

0

Trajneri i Gjermanisë Joakim Lëv ka shpallur listën e të grumbulluarve për ndeshjet ndaj Holandës dhe Francës, takime këto të vlefshme për  turneun më të ri të UEFA-s, “Nations League”. Nga 23 lojtarët e thërritur nga Lëv, vetëm një merr ftesë për herë të parë.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Shalkes Mark Ut, i cili vesh për herë të parë fanellën e katër herë kampionëve të botës në moshën 27-vjeçare. Në listë bie në sy dhe prezenca e talentit 19-vjeçar të Bajer Leverkuzenit, Kai Haverc.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.