Browsing Tag

las vegas

Futboll dhe Kanabis, një klub në Las Vegas i bashkon të dyja

Las Vegas Lajts është një klub futbolli, i cili është krijuar vetëm një vit e gjysmë më parë. Ekipi luan në “USL Championship” në Amerikë, që është një ligë që është krijuar që në vitin 2011. Deri këtu është çdo gjë korrekte dhe e…

Pakuiao rikthehet në Las Vegas, në janar mbron titullin

Boksieri filipinas Mani Pakuajo do të rikthehet të luftojë në SHBA pas dy vitesh mungesë. Kundërshtari i 40-vjeçarit do të jetë boksieri amerikan Adiren Broner dhe dueli do të zhvillohet në Las Vegas, Nevada. Pakuajo do të futet në ring…