Browsing Tag

Lapadula

Lapadula ikën nga Xhenoa, mbetet në Serie A

Xhenoa ka arritur ta përforcojë skuadrën me disa lojtarë cilësorë si Zapata, Gumus apo Barreka. Megjithatë, klubit italian i duhet të largojë disa futbollistë për të ulur barrën e rrogave. Ish-sumuesi i Milanit, Xhanluka Lapadula është një…

Milani shet Lapadulën, Bonuçi thuajse e kryer

E bujshme: Leonardo Bonuçi deri nesër do të transferohet te Milani! Mbrojtësi i kombëtares ka gjetur marrëveshjen me Milanin për 6 milionë euro në vit dhe tashmë mungon vetëm marrëveshja Milsn-Juventus. Milani ofron 30 milionë dhe De…