Browsing Tag

Kostas Manolas

Akord total, shkëmbimi i bujshëm vetëm çështje kohe

Shkëmbimi më i bujshëm i merkatos së verës po merr formë në Itali. Pak ditë më parë mediet italiane raportuan për një marrëveshje midis Napolit dhe Romës. Verdhekuqtë ranë dakord të shkëmbenin mbrojtësin grek Manolas për mesfushorin…

Napoli gjen mbrojtësin e kërkuar, ka vetëm një problem

Napoli po kërkon një qendërmbrojtës. Ideja e fundit e Karlo Ançelotit quhet Kostas Manolas. Greku ka një klauzolë largimi nga Roma prej 37 milionë eurosh dhe interesimi për të nuk mungon. Juventusi tentoi ta blinte, por tratativa ngeci…

Zhezus qetëson Romën, por kërcënimi vjen nga Premier Liga

Dëmtimi i Huan Zhezus nuk është i rëndë dhe mbrojtësi nuk do të përfundojë në operacion. Një lajm i mirë për Romën, ndërsa braziliani do të kthehet pas tre javësh. Klubi verdhekuq dëshiron më çdo kusht kualifikimin në Champions Ligë dhe Di…

Besnikëria e mbrojtësit: Dua të qëndroj përjetë te Roma!

Kostas Manolas u transferua në vitin 2014 te Roma nga Olimpiakos dhe është kthyer në një pikat më të forta të mbrojtjes së verdhekuqve. 27-vjeçari grek është i lidhur shumë me ekipin roman dhe dëshiron të nënshkruajë një kontratë, që do e…