Browsing Tag

Kongo

VIDEO | Faraonët zhbllokojnë sfidën, kualifikimi një hap larg

Egjipti është shumë pranë kualifikimit për në fazën me eliminim direkt të Kupës së Afrikës, pasi ka kaluar në avantazh përballë Kongos. Faraonët shfrytëzojnë mjaft mirë një goditje këndi dhe ndërtojnë një aksion të rrezikshëm. Salah luan…

Kondogbia i jep fund me Francën, zgjedh përfaqësuesen e re

Për vite më radhë Zhofri Kondgobia shihej si një ndër talentet më premtues të futbollit francez. Mesfushori shtatlartë ka përfaqësuar Francën në të gjitha grupmoshat, ndërsa me ekipin e parë ka luajtur pesë ndeshje. Por, mbasi kanë kaluar…