Browsing Tag

Koln

Zyrtarizim unik, Këlni përforcohet me një… dhi!

Shumë klube janë besnike ndaj traditave dhe kështu ka ndodhur edhe me Këlnin. Klubi gjerman u rikthye në Bundesligë dhe këtë sezon do të garojë sërish me më të mirët. Gjatë ditës së sotme ka ardhur edhe një prezantim surprizë. Këlni ka…

Podolski nuk harron ekipin e zemrës, u çon mesazh drejtuesve

Lukas Podolski ka lënë prej më shumë se një viti futbollin evropian. Tanimë 33-vjeçari luan në Japoni me skuadrën e Visel Kobes. Kontrata e gjermanit me klubin japonez mbaron në fund të këtij sezoni dhe siç e pranon vetë lojtari, vitet e…

Modeste bën “prapa-kthehu”, lë Kinën për Gjermaninë

Antoni Modeste vendosi të transferohej vitin e kaluar në Kinë, teksa zgjodhi të kalonte në rradhët e Tianxhin Kuanxhian për shifrën e 35 milionë eurove. Tashmë, kur ka kaluar më shumë se një vit nga ai transferim, sulmuesi francez ka…