Browsing Tag

kepa

Heroi Kepa: Kjo ishte autokritika për gabimin tim!

Çelsi në finalen e Europa League ka vetëm një emër: Kepa Arrizabalaga! Portieri spanjoll priti dy penallti kur Frankfurti kishte marrë kryesimin dhe dukej drejt finales, në gjuajtjet e 11-metërshave, pas 120 minutash pa fitues. Pas…

Kepa flet pas polemikës: Ja versioni im

Portier Kepa Arrizbalaga u përfshi në një situata krejt të çuditshme teksa u duk se refuzoi vendimin e trajnerit Maricio Sarri për t’u zëvendësuar. Duke parë se kjo situata mori vëmendje nga mediet, portieri ka folur për faqen e klubit ku…

Gjesti i portierit, Mauricio Sarri sqaron çështjen

Mançester Siti triumfoi në finalen e “Carabao Cup” ndaj Çelsit, por vëmendjen më të madhe në këtë ndeshje e mori gjesti i portierit të bluve, i cili refuzoi të zëvendësohej në minutën e 120-të. Ky moment tërboi trajnerin e londinezve,…

Shitja rekord e Kepës, Vajadolid pasurohet prej një huazimi

Kepa Arrizbalaga është portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas transferimit të këtij të fundit te londinezët e Çelsit për shumën marramendëse prej 80 milionë eurosh. Gardiani 23-vjeçar, përveç se ka mbushur arkat e Atletik…