Browsing Tag

Kean

Tjetër rekord për Ken, talenti i Juventusit ngjit majat

Moise Ken u bë lojtari më i ri që shënon në katër ndeshje të Serie A radhazi, që nga koha kur fitorja vlerësohej me tre pikë, duke thyer rekordin që mbahej nga Baloteli. Ylli i Juventusit është krahasuar shpeshherë me “SuperMarion”, i…

Dibala “hap krahun”, edhe Ken ka shënuar më shumë se ai

Moise Ken është talenti për të cilin po flitet më shumë në Itali dhe sulmuesi po vazhdon të bëjë paraqitje të shkëlqyer me fanellën e Juventusit. Në humbjen e sotme kundër SPAL-it 2-1, sulmuesi italian shënoi golin e vetëm për “Zonjën”, që…

Pas koreve raciste, talenti i Juves merr gjobë

Mojze Ken përfundoi në qendër të vëmendjes në ndeshjen kundër Kaliarit për shkak se reagoi dhe festoi në mënyrë provokuese përballë tifozerisë vendase, që e kishte shigjetuar gjatë ndeshjes me kore e thirrje raciste. Pa u shuar mirë…

Gol dhe festim polemizues, racizëm në Juve-Kaliari

Në Itali futbolli rrallë mbetet i pastër, pa polemika, akuza, dyshime. Edhe fitorja e Juventusit në Kaliari është mbushur me helm, për shkak të sjelljes skandaloze të një pjese të tifozerisë vendase, që kishte në shënjestër sulmuesin e…

Juve nuk dhuron asgjë, shpërthen edhe talenti Moise Kin

Juventusi nuk u lë as thërrimet rivalëve në Itali, sepse ka aq shumë lojtarë cilësorë dhe të uritur, saqë edhe Kupa e Italisë është një objektiv i rëndësishëm dhe me shumë gjasa trofeu do të përfundojë sërish në Torino. Sot në mbrëmje…