Browsing Tag

Kashima Antlers

Barcelona kopjon Realin, akord me talentin japonez

Real Madrid firmosi muajin e kaluar me Takefusa Kubo. 18-vjeçari cilësohet si Mesi i Japonisë dhe mesfushori i talentuar do të luajë sezonin e ardhshëm me ekipin e dytë të Realit. Ai zhvilloi paraqitje fantastike në Kupën e Amerikës dhe ra…

VIDEO | Spektakël në Japoni, shënohet goli i vitit

Futbollisti japonez Juta Koike shënoi golin e parë të karrierës së tij si profesionist në një mënyrë krejt të veçantë. Mbrojtësi i Kashima Antlers çoi rezultatin në 2 – 0 në takimin kunër Jubilo Ivata. Mëngjarashi befasoi portierin…