Browsing Tag

Kante

VIDEO: Kante “palos” 4 lojtarë dhe shënon supergol

Çelsi po luan sfidën e Kupës së Ligës kundër Totenhemit dhe pas humbjes 1-0 në vajtje, ka menduar mesfushori N'Golo Kante të rikthejë ekuilibrin në këtë sfidë gjysmëfinale. Një gol fantastik në minutën e 27-të nga mesfushori, i cili me…

Real Madrid nuk i ndahet Çelsit, tani do dhe kampionin e botës

Real Madrid është i fiksuar pas Eden Hazard, por sulmuesi gjithnjë e më shumë duket se po nxitet për të rinovuar kontratën me “blutë” e Londrës. Belgu është dëshira e madhe e kampionëve të Europës, por situata duket se nuk po shkon në…

I turpshmi Kante: Nuk jam një mashtrues!

Ngolo Kante u kthye në një nga personazhet më të dashur gjatë Kupës së Botës. Mesfushori francez ishte një nga lojtarët që kontribuoi jo pak në arritjen e fitimit të trofeut, por më shumë tërhoqi vëmendjen për karakterin e tij të ndrojtur…

Të dashuruar pas Kantes, dy “gjigantë” duan francezin

Ngolo Kante spikati në Kupën e Botës, jo vetëm me paraqitjen në fushën e blertë, por dhe me sjelljen e tij. I ndrojtur, fjalëpakë dhe shumë punëtor. Kante u rikthye në një idhull të francezëve, që e vlerësuan shumë dhe thjeshtësinë e…

Kante konfirmon bisedimet me PSG

PSG kërkoi të blinte një mesfushor të nivelit të lartë këtë verë, pasi trajneri Tomas Tuhel mendon se është mesi i fushës pika më e dobët e kampionëve të Francës. Megjithatë, edhe pse u tentuan disa pista, nuk u bë asgjë dhe Tuhel e ka…

Kante tek PSG? Gati e pamundur!

Ngolo Kante ishte një nga lojtarët më të dalluar të Francës, por dhe në të gjithë Kupën e Botës. 27-vjeçari ka tërhequr interesin e tre prej skuadrave më të mëdha në planet, me Barcelonën, Real Madridin dhe PSG-në, që janë gati që të blejnë…