Browsing Tag

kampionati francez

Historike, në Ligue 1 do të arbitrojë një gjyqtare femër

Për herë të parë në historinë e kampionatit Ligue 1 në Francë, do të arbitrojë një gjyqtare femër. Federata Franceze e Futbollit ka deklaruar se Stefanie Frapart do të arbitrojë sfidën mes Amiens dhe Strasburg. Frapart është arbitre e…