Browsing Tag

Ivan Galic

Sinjale rikthimi nga Galiç, Laçi e pret krahëhapur

Laçi nuk do të ketë për të paktën një muaj Elvi Berishën, një mungesë e rëndësishme për kurbinasit. Ndërkohë që në muajin shtator u dëmtua edhe anësori Ivan Galiç, i cili në takimin e Kupës me Naftëtarin këputi ligamentin. Kroati u…

Ivan Galiç në Shqipëri, Laçi pret edhe një “bomber”

Laçi zhvilloi një miqësore kundër Teutës para pak ditësh, ndërkohë që ra në sy edhe prania e Ivan Galiç. Kroati u dëmtua në ndeshjen e Kupës me Naftëtarin dhe iu nënshtrua një operacioni pas këputjes së ligamentit. Periudha e rikuperimit të…

Probleme për Galiç, prurje nga Kroacia për Laçin

Laçi luajti sot ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë kundër Naftëtarit, ndërkohë që titullar nga minuta e parë ishte edhe anësori kroati Ivan Galiç. Por për të nuk pati shumë minuta në lojë, pasi në mesin e pjesës së parë u zëvendësua.…

Aktivë deri në mesnatë, Laçi zyrtarizon dy super-blerje

Barazim në fushën e Skënderbeut, asnjë humbje në tre javët e para, 300 mijë euro për arkat e klubit nga shitja e Uzunit te Lokomotiva, por edhe dy super-blerje. Laçi ishte ndër ekipet më aktive të orëve të fundit të merkatos së verës.…