Browsing Tag

Iran

Beiranvand shtang Ksavin, pritja fantastike bën xhiron e botës

Portieri iranian Alireza Beiranvand shijoi një moment të shkurtër fame gjatë Botërorit “Rusi 2018”, ku priti një penallti të Kristiano Ronaldos. Pritja historike solli që mediet ndërkombëtare të tregonin interes për të dhe historinë e tij…

38 vite pritje dhe protesta, në Iran ndodh diçka historike!

Dita e sotme ka qenë historike për Iranin, sepse për herë të parë prej vitit 1980 femrat u lejuan të ndjekin një ndeshje në stadium. Rreth 300 femra u futën në stadiumin Azadi për të ndjekur miqësoren Iran-Bolivi, ndeshje që do të mbahet…