Browsing Tag

IPKO Superliga e Kosovës

Zyrtare: Largohet nga Tirana dhe vishet i kuq

Gjilani ka vendosur të ndërtojë një ekip shumë të fortë për sezonin e ardhshëm. Presidenca ëndërron titullin kampion dhe po bën maksimumin për t’i dhuruar një kontingjent të pasur trajnerit Gentian Mezani. Afrimi i fundit vjen nga Tirana…

Arrihet marrëveshja, Gentian Mezani në Kosovë

Gentian Mezani duket se do të provojë një eksperiencë të re në Kosovë. Vlonjati, që në të shkuarën ka drejtuar Flamurtarin, Laçin dhe së fundmi Luftëtarin, ka pranuar ofertën e skuadrës së Gjilanit. Ky është lajmi i sjellë nga ana e…

Flamurtar heroik në derbi, Rexha dërgon Feronikelin në krye

Një dygolësh i Kastrioti Rexhës i ka dhuruar fitoren dhe vendin e parë në renditje Feronikelit. Ekipi nga Drenasi fitoi në Prizren përballë Lirisë vendase 0-2 dhe tashmë është ngjitur në vendin e parë me 42 pikë pas humbjes së Prishtinës në…