Browsing Tag

Huan Bernat

E kryer, PSG blen mbrojtësin e Bajernit

PSG prej kohësh ishte hedhur në sulm për të marrë një lojtar në mbrojtjen e Bajernit të Mynihut. Fillismisht pati bisedime konkrete për Zherom Boateng, por nuk u arrit të konkretizohej një marrëveshje. Më pas tratativat nisën për…

PSG akord me mbrojtësin e Bajernit, ja detajet e operacionit

Më në fund PSG ka arritur të përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes. Francezët kanë arritur akordin me Bajernin e Mynihut për transferimin e Huan Bernat në kryeqytetin francez. Tani duhet të arrihet dhe akordi për pagën mëngjarashit për të…

Bernat refuzon PSG, spanjolli drejt rikthimit në La Liga

Huan Bernat ishte pranë transferimit tek ekipi i PSG. Francezët kishin arritur akordin me Bajernin e Mynihut për të transferuar mbrojtësin e majtë në kryeqytetin francez, por 25-vjeçari ka refuzuar kalimin në Francë. Ai dëshiron të…