Browsing Tag

Herald Marku

Zgjohen në Shkodër, Vllaznia zyrtarizon dy afrimet e para

Vllaznia ka nisur nga merkato dhe firmat e para janë më dy futbollistë që Sportekspres.com i ka raportuar prej kohësh si objektiva të kuqebluve. Kështu, ditën e sotme janë paraqitur në Shkodër Herald Marku dhe Dajan Shehi, të cilët edhe…

Vllaznia në merkato, zbulohet një nga objektivat

Vllaznia ende nuk ka bërë asnjë afrim zyrtar. Shkodranët këtë sezon luajnë në Superiore dhe kërkojnë të jenë një tjetër skuadër në krahasim me dy sezone më parë. Engin Firat, drejtori sportiv i kuqebluve, një ditë më parë doli me një…

Marku: Nuk e ulim kokën, garojmë deri në fund

Herald Marku është një nga surprizat e bukura të Kastriotit. Mesfushori, një produkt i moshave të Partizanit, kishte provuar të luante në Superiore më parë me Tërbunin, ndërkohë që më pas u zhvendos në Gjermani. Pas një aventure të shkurtër…

La Gjermaninë për Kastriotin, Herald Marku ka “recetën”

Kastrioti u mund nga Tirana fundjavën e shkuar dhe tanimë luan në shtëpi me Teutën. Para takimit të radhës, mesfushori Herald Marku është ai që ka folur për mediat. Ish-futbollisti i Tërbunit, i cili provoi një eksperiencë në Gjermani, po…