Browsing Tag

Hënes

Hënes është i prerë: Ne verë ka revolucion, në dimër…

Presidenti i Bajern Mynihut, Uli Hënes, ka folur për faqen e klubit në lidhje me gjendjen e skuadrës pas humbjes në transfertë ndaj Borusia Dortmundit. Numri një i bavarezëve u shpreh se skuadra ka filluar të luajë mirë, ndërsa për sa i…

Myler pati 4 oferta, por Bajerni i refuzoi

Tomas Myler po vuan shumë. Kampioni i botës vazhdon të jetë titullar i padiskutueshëm në kombëtaren gjermane, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë te Bajerni. Trajneri Karlo Ançeloti nuk i jep vendin e titullarit në ndeshje të rëndësishme…

Hënes: Nejmar? Ne të Bajernit nuk bëjmë dredhi si Barça

Në vitin 2013, Bajerni mund të kishte bërë transferimin më të bujshëm në historinë e vet. Bëhet fjalë për yllin brazilian Nejmar, i kërkuar asokohe me ngulm nga trajneri Pep Guardiola, por që nuk gjeti kurrë dakordësinë e klubit.…

Hënes sulmon Kostën: Është lojtar mercenar!

Presidenti i Bajernit, Uli Hënes, gjithnjë flet me sinqeritet dhe hapur, sidomos për temat delikate. Së fundmi, numri 1 i klubit bavarez është treguar më i drejtpërdrejtë se kurrë për të shpjeguar pse Bajerni vendosi që Duglas Kosta këtë…