Browsing Tag

Hekuran Kryeziu

Dëmtim i tmerrshëm, mesfushori i Kosovës mbyll vitin

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gju. Bëhet fjalë për një këputje të ligamentit të kryqëzuar. Ngjarja fatkeqe ndodhi në takimin e së premtes ku Zyrihu u mund të transfertë…

Formacioni i javës në Zvicër, dominim nga lojtarët shqiptarë

Zvicra është oazi i lojtarëve shqiptarë. Si në ligën e parë ashtu dhe në kategoritë më të ulëta skuadrat zvicerane u japin besim sportistëve nga vendi ynë. Java që sapo u mbyll ishte mjaft e suksesshme për shqiptarët që luajnë në Zvicër, të…