Browsing Tag

hapoel ber sheva

Starova s’mban sekrete: Në Izrael na duhet fat

Laçi do të luajë të enjten në Izrael ndaj Hapoel Ber Shevës në kuadër të ndeshjes së kthimit të raundit të parë të kualifikueseve të Europa League. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, trajneri Sulejman Starova foli mbi përgatitjet e…

VIDEO | Zemra e Laçit nuk mjafton, Ber Sheva i prish festën

Ka përfunduar në barazim 1 – 1 takimi i raundit të parë eliminator midis Laçit dhe Hapoel Ber Shevës. Skuadra kurbinase ishte shumë pranë marrjes së një rezultati pozitiv, por izraelitët ia dolën të barazonin shifrat në pjesën e dytë. Javën…

Tifozë specialë për Laçin, dy “ish”-ët në tribunë

Përballja e Laçit me Hapoel Ber Shevën ka tërhequr interesin e shumë sportdashëve dhe tifozëve të klubit kurbinas. Në shkallët e stadiumit ka pasur një takim interesant midis Edmond Dostit dhe Besnik Prengës. Prenga ish-sulmuesi i…

Starova surprizon me 3-5-2, Laçi e nis me katër debutues

Laçi pret Hapoel Ber Shevën. Përballja nis në orën 17:30 dhe bardhezinjtë janë gati për duelin e parë. Sulejman Starova ka zgjedhur formacionin titullar, ndërsa tani i mbetet lojtarëve të bëjnë të tyren. Kundërshtari është tepër i fortë,…

Selmani i prerë: Pa besim, s’kemi as pse hyjmë në fushë!

Portieri i kurbinasve do të ketë punë ndaj izraelitëve. Hapoel Ber Sheva ka marrë vlerësimin maksimal në kampin bardhezi. Edhe pse favorit është kundërshtari, Selmani thekson se duhet të kenë besim. “Mendoj se është një short i fortë, na…

Ber Sheva humb një titullar, dyshohet se po mashtron

Hapeol Ber Sheva po bëhet gati për ndeshjen me Laçin dhe në këtë takim izraelitët pritet të kenë një mungesë të rëndësishme në mbrojtje. Bëhet fjalë për Hatem Elhamed, një nga lojtarët më të rëndësishëm të formacionit. Nga ajo që…

Starova i prerë: Synojmë kualifikimin, fitojmë në Laç

Laçi po bëhet gati për ndeshjet e vlefshme për turin e parë të kualifikueseve të “Europa League”. Përballë kurbinasit do të kenë një kundërshtar si Hapoel Ber Sheva. Izraelitët vijnë si favorit kryesor në këtë takim, por për trajnerin e…

500 mijë euro për një veteran, ja ç’bën rivali i Laçit

Eden Shamir ishte përforcimi i parë për Hapoel Ber Sheva, që nuk ndalet në merkato. Klubi izraelit tregon edhe njëherë diferencat e mëdha me Laçin, skuadër me të cilën do të ndeshet në turin e parë të Europa League. Një ditë më parë ata…

Hapoel Ber Sheva, kundërshtari i Laçit që befasoi Europën

VERONIK ISTREFAJ Hapoel Ber Sheva do të jetë skuadra kundërshtare e Laçit për ndeshjen kualifikuese të Europa League. Fillimisht, ekipi izraelit do të udhëtojë drejt Shqipërisë për t’u ndeshur me kurbinasit, më pas do të vendoset…