Browsing Tag

Greuther Furth

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta që klubi bavarez kreu për të siguruar qëndrimin në Bundesligën e dytë. Fatkeqësisht objektivi nuk u arrit pasi Ingolshtad u eliminua në ndeshjen…

Rinovim dhe shkarkim i trajnerit, rekordi vjen nga Bundesliga 2

Një ndër mijëra trajnerët e papunë në këtë moment është dhe kroati Damir Buriç. Tekniku 54-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Grojter Fyrtit. Buriç e drejtoi skuadrën, që militon në Bundesliga.2, për një vit e gjysmë duke filluar nga shtatori i…