Browsing Tag

Golat

Thyhet Ronaldo, Mesi i merr një tjetër rekord

Kristiano Ronaldo është një goleador i lindur dhe ylli portugez kudo që ka luajtur, ka qenë golashënues. Edhe këtë sezon në Serie A, Ronaldo ka shënuar një numër të konsiderueshëm golash dhe është golashënuesi më i mirë për Juventusin.…

Shpërndarja interesante e golave, Partizani i paparashikueshëm

Partizani po udhëheq kampionatin shqiptar prej shumë javësh tashmë dhe nuk ka lëvizur për asnjë moment nga kreu i tabelës. Duket se ky do të jetë viti i të kuqve dhe shihen si pretendentë absolutë për të fituar titullin kampion këtë sezon.…