Browsing Tag

Gladbah

Përforcimi i parë, Dortmundi akord me fantazistin belg

Borusia e Dortmundit ka realizuar goditjen e parë për sezonin e ri. Verdhezinjtë kanë përforcuar repartin ofensiv. Ata kanë arritur marrëveshjen me Torgan Hazard, belgun e Gladbahut. Ka qenë vetë 26-vjeçari, i cili është vëllai i Eden…

Monçi hedh sytë nga Bundesliga, një belg për sulmin

Roma është një nga ekipet më aktive në merkato. Blerje të shumta, por dhe jo pak shitje. Verdhekuqtë e kanë në stilin e tyre të ndryshojnë çdo seksion merkato dhe drejtori sportiv, Monçi, po mendon për atë të verës. Objektivi i tij luan…

Koincidenca e vëllezërve Hazard dhe basti midis tyre!

Vëllezërit Hazard janë ndër futbollistët më të talentuar belgë. Eden është i madhi, 27 vjeç dhe luan me Çelsin në Angli, ndërsa Torgan është i vogli, 25 vjeç dhe luan me Gladbahun në Gjermani. Eden është një futbollist më i talentuar,…

Bajerni në krizë, Gladbah e turpëron në “Allianz Arena”

Tre ndeshje pa fitore në Bundesligë janë shumë për Bajernin e Mynihut. Duke i shtuar dhe barazimin në Champions përballë Ajaksit, bavarezët regjistrojnë ndeshjen e katërt pa fitore, një gjë që nuk ndodhte që nga viti 2009. Djemtë e Niko…