Browsing Tag

gjoba

Gjici nuk fal, tani ka dhe gjoba për futbollistët

Eliminimi nga Europa League nuk u prit mirë te Kukësi dhe lëvizja e parë ishte mbyllja e bashkëpunimit me trajnerin Ernest Gjoka, i cili së bashku me stafin e tij u larguan. Në kampin verilindor zgjodhën Shpëtim Duron për pankinen, ndërkohë…

Leonardo dhe Maldini nuk tolerojnë, merret vendimi për Kesi

Milani nuk ka toleruar aspak reagimin e Frenki Kesi në derbin kundër Interit. Afrikani “shpërtheu” pas zëvendësimit ndaj Lukas Biljes, shokut të tij të skuadrës dhe repartit. Ai është kthyer sot në Milanelo pas ndeshjeve të zhvilluara me…

Vendimi i çuditshëm: Nderuan Sala, gjobitet klubi i Nantes!

Fati tragjik i Emiliano Salas trishtoi gjithë botën e futbollit dhe miliona tifozë. Të shumta ishin nderimet që u bënë për sulmuesin e pafat, i cili sapo ishte transferuar nga Nanta tek ekipi i Kardifit. Tifozët e ekipit francez vendosën…

Licencimi i Tiranës, vjen gjoba e majme për federatën

Federata Shqiptare e Futbollit do t’i paguajë UEFA-s një shumë prej 100.000 Eurosh si pasojë e licencimit në kundërshtim të rregullores, që institucioni shqiptar i bëri klubit të Tiranës për pjesëmarrjen në kompeticionet e UEFA-s për…

EKSKLUZIVE/ Tjetër shenjë largimi, Kukësi gjobit sulmuesin

Kukësi po përgatitet për një ndeshje shumë të vështirë. Edhe pse rezultati 5-2 në ndeshjen e parë me Torpedon lë shumë pak vend për shpresë, kuksianët besojnë se kanë mundësi për të për të bërë një përmbysje të madhe, për të kaluar në turin…

FIFA i mbyt në gjoba kombëtaret, arsyet janë “qesharake”

Botërori “Rusi 2018” është shoqëruar me gjoba të shumta nga institucioni qeverisës i futbollit ndërkombëtar. Përgjatë të gjithë turneut, FIFA ka grumbulluar 750000 euro të ardhura nga gjobat e vendosura lojtarëve dhe përfaqësuesve të…