Browsing Tag

gianni de biazi

De Biazi i pafat, Lotito i beson ish-trajnerit të Italisë

Ish-trajneri i përfaqësueses së Shqipërisë, Xhani De Biazi, ishte një ndër kandidatët për të marrë rolin e trajnerit të Salernitanës. Megjithatë, në fund nuk ishte e thënë që 63-vjeçari të rikthehej në Serie B. Trajneri i ri i skuadrës…

Një stol bosh në Serie B, De Biazi dhe Ventura në balotazh

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, po qëndron larg profesionit të tij prej gati dy vitesh. Tekniku 63-vjeçar ka preferuar të jetë pranë sportit në rolin e analistit në medie të ndryshme, por së fundmi një opsion interesant vjen nga…