Browsing Tag

Gabriel Jesus

VIDEO | Merr fund rezistenca, driblohet Van Dijk

Virxhil Van Dijk ka mbyllur një sezon të mrekullueshëm, që e kurorëzoi me fitimin e Championsit. Rekordi më i veçantë i tij kishte të bëhej me driblimet. Mbrojtësi ishte i pakalueshëm sezonin e shkuar, duke mos u dribluar asnjë herë nga…

“Zgjuan gjithë lagjen”, problemet e Brazilit nuk kanë fund

Ditën pas fitores ndaj Katarit lojtarët e kombëtares braziliane e kishin pushim. Të gjithë këtë liri të dhënë nga trajneri Tite, Gabriel Zhesus e ka shfrytëzuar për të festuar në një parti me muzikë të lartë dhe për të lënë banorët përreth…

Gabriel Zhezus i zhgënjyer: Doja ta godisja unë 11-metërshin

Mançester Siti pasditen e djeshme doli i zhgënjyer me barazimin e arritur në “Anfield” ndaj Liverpulit. Rasti që peshon më shumë është padyshim penalltia e humbur nga Rijad Mahrez, kur duheshin dhe vetëm pesë minuta që të mbyllej takimi.…

Zyrtare: Siti nuk heziton, “blindon” brazilianin e sulmit

Mançester Siti nuk po punon vetëm për ta afruar lojtarë, por mendon edhe për të ardhmen. Kështu, “Qytetarët” i kanë ofruar kontratë të re sulmuesi brazilian Gabriel Zhesus dhe ky i fundit ka pranuar të nënshkruajë deri në vitin 2023, çka e…