Browsing Tag

Frosinone

Gjithçka zyrtare, Alesandro Nesta gati për aventurën e re

Tani është zyrtare. Alesandro Nesta është gati të nisë aventurën e re me Frozinonen. Ish-mbrojtësi i madh italian ka firmosur një kontratë dy-vjeçare me klubin lacial. Prezantimi i 43-vjeçarit do të bëhet të mërkurën e 19 qershorit.…

VIDEO | Interi nuk zhgënjen, fitore bindëse ndaj Frozinones

Interi nuk gabon në transfertën ndaj Frozinones dhe mban në pesë pikë diferencën me Milanin e vendit të katërt. Djemtë e Spaletit mundën ekipin vendas me rezultatin 3 – 1. Zikaltrit zhvilluan një pjesë të parë të shkëlqyer duke shënuar…

Gjimshiti drejt largimit, në Serie A ka interesim për të

Berat Gjimshiti nuk po gjen hapësira tek Atalanta dhe emri i tij ka nisur të lakohet në Itali për një largim të mundshëm që në muajin janar. Qendërmbrojtësi është aktivizuar vetëm në tre takimet e para të kampionatit dhe më pas ka ngrohur…