Browsing Tag

Floyd Mayweather

Fitore dominuese e Pacquiao-s, Mayweather në horizont

Boksieri filipinas, Manny Paquiao, tregoi se mbetet një emër për t’u respektuar në botën e boksit, teksa mundi me vendim unanim ( 117-111, 116-122, 116-112)  amerikanin Adrien Broner. Dueli i zhvilluar në Las Vegas u dominua gjatë shumicës…

“Cirku” i Mayweather, Pacquiao e ngacmon në rrjetet sociale

Floyd Mayweather u ndesh me japonezin 20-vjeçar Tenshin Nasukawas, ditën e djeshme në Tokio. Dueli zgjati vetëm një raund, pasi amerikani fitoi me nokaut, duke e treguar qartazi se bëhej fjalë për një “cirk” dhe jo për një duel të vërtetë.…

Mejuedhër i futet arteve marciale, debuton në lindjen e largët

Boksier amerikan Fllojd Mejuedhër do të provojë së shpejti një eksperiencë jashtë boksit për herë të parë në karrierën e tij. 41-vjeçari do të luftojë për herë të parë në disiplinën e “kickbox” dhe kundërshtari do të jetë japonezi Tenshin…

“Ku je Fllojd ?”, Khabib provokon Mejuedhërin

Kampioni i peshave të lehta i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, i ka bërë një tjetër thirrje boksierit amerikan Fllojd Mejuedhër. Rusi ka postuar një video në rrjetin social “Instagram”, ku shikohet Fllojd teksa hyn në një kafaz si ato të…