Browsing Tag

FFP

UEFA i tregon kufirin, PSG e zbulon me këto lëvizje

Shitja e Timoti Ueah te Lilë dhe Musa Diabi te Leverkuzen janë tregues se PSG është vënë me shpatulla pas muri prej UEFA-s dhe duhet të ndjekin rregullat e Fair Playt Financiar. Shitja e këtyre lojtarëve para datës 1 korrik, që përkon me…

Milan pranon përjashtimin nga Europa League, por me një kusht

Milan dhe UEFA janë të përfshirë prej disa muajsh në një betejë ligjore në gjykatën e arbitrazhit sportiv të Lozanës. Institucioni qeverisës i futbollit evropian kërkon ta dënojë klubin italian me dy vite përjashtim nga kompeticionet e…

Më në fund paqe, Interi shpëton nga “fshikullimat” e UEFA-s

Gjatë dekadës së fundit, klub i Interit ka qenë një ndër “viktimat” e preferuara të UEFA-s përsa i përket rregullave të “Financial Fair Play”. Nëse për emra si PSG dhe Mançester Siti është hedhur bërë sy qorr, kjo gjë nuk ka ndodhur për…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

“Milan vs UEFA”, së shpejti fillon raundi i dytë

Milanit iu desh të përballej me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës për të bërë të pavlefshëm dënimin me pezullim nga kompeticionet europiane. Por, “sytë” e zyrtarëve të UEFA-s mbeten ende të ngulitura në bilancet e klubit…