Browsing Tag

Festim Fetollari

Pogradeci në merkato, trajneri Fetollari zbulon objektivat

Të skuadra e Pogradecit ende janë në “inatin” e sezonit të kaluar, pasi nuk mundën të realizojnë synimin për t'u ngjitur në Kategorinë Superiore. Një vend në zonën Play-out në Grupin B ishte renditja që Pogradeci nuk e kishte menduar, ndaj…

Fetollari: Fitorja me Tomorin na siguron sezonin

Pogradeci pret Tomorin në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”, një sfidë që luhet prej orës 16:00 dhe për të dyja skuadrat ka rëndësi të veçantë. Liqenorët duan fitoren, për të siguruar në këtë mënyrë mbijetesën në Kategorinë e Parë. Objektivi është…

Fetollari: Moti na ka kushtëzuar, kapim pesëshen e parë!

Skuadra e Pogradecit kaloi një situatë “ngujimi” në tre javët e para të muajit janar, ku për shkak të rreshjeve të borës e të shiut nuk pati asnjë mundësi stërvitje në terren të hapur, duke u stërvitur vetëm në ambiente të mbyllura. Madje…