Browsing Tag

Fatjon Jusufi

Amir Bilali i lirë, Shkupi merr “ish”-in e Partizanit

Partizani e zyrtarizoi në janar, ndërkohë që ende pa u mbyllur merkato dimërore iku. Ata që janë tifozë të “demave” të kuq duhet ta mbajnë mend Fatjon Jusufin, të cilin skuadra kryeqytetase e afroi nga skuadra e Renovës.  Ish-trajneri…

Çështja Jusufi, sqarimi i Partizanit dhe një problem madhor

Fatjon Jusufi nuk është më pjesë e Partizanit. Mesfushori me tipare sulmuese nënshkroi në dhjetor me të kuqtë, duke lënë skuadrën e Renovës në Maqedoni. Drejtuesit e klubit arritën marrëveshjen dhe shikohej si një element i rëndësishëm për…

Partizani nis merkaton, zyrtarizohet afrimi i parë

Marrëveshja ishte arritur prej ditësh, por vetëm sot ka ardhur firma mbi kontratë dhe zyrtarizmi nga Partizani. Fatjon Jusufi ka lënë Renovën në Maqedoni dhe ka mbërritur në Shqipëri, ku edhe do të provojë eksperiencën e parë si lojtar i të…

Prapaskena me Ngo dhe afrimi i parë, Partizani lëviz në merkato

Partizani po punon që të përforcojë ekipin në merkaton e janarit dhe duket se lëvizja e parë është bërë. Sipas asaj që raporton “Telesport”, Fatjon Jusufi do të jetë pjesë e të kuqve për pjesën e dytë të sezonit, ndërkohë që zbulohet edhe…