Browsing Tag

fair play financiar

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

Reali i inatosur me Interin, gati denoncimi në UEFA

Real Madrid pa që t’i ikte nga skuadra lojtari më i mirë i saj, Kristiano Ronaldo, por pak më vonë doli lajmi se dhe Luka Modriç mund të transferohej në Itali, me Interin që ka nisur të ngacmojë. Madrilenët në këtë mënyrë do të kumbisnin…