Browsing Tag

Fabio Paratiçi

Juventusi në dilemë, katër opsione për mesfushën bardhezi

Një mesfushor cilësor nuk i bën kurrë keq një ekipi pretendent. Aq më tepër Juventusit, që synon të formojë një kontingjent për t’u patur zili, me qëllim fitimin e gjithçkaje për sezonin e ri. Katër janë emrat që gjenden në blloqet e…

Paratiçi fluturon drejt Londrës, jo vetëm Sarri në fokus

Fabio Paratiçi ka fluturuar drejt Londrës për të realizuar misionin Sarri. Juventusit i duhet të zgjidhë çështjen e trajnerit dhe drejtori sportiv ndodhet në ishull. Çelsi kërkon 10 milionë euro për ta lënë të lirë 60-vjeçarin.…

Paratiçi: Trajneri i ri te Juve? E vështirë të zgjedhim

Juventusi i ka ndaluar të gjitha lëvizjet në merkato. Mungesa e një trajneri duket se po e lë mbrapa klubin italian. Mauricio Sarri dhe Pep Guardiola janë dy emra, që përfliten për t’u vënë në krye të stolit të kampionëve përtej Adriatikut.…

Takimi Paratiçi-Rajola, zbardhen planet e Juventusit

Juventus ka formuar një ekip shumë të fortë prej vitesh, ndërsa sivjet kanë kontingjentin më të mirë të këtyre viteve të fundit. Objektivi i bardhezinjve nga Torino është fitimi i Champions-it dhe djemtë e Alegrit janë ndër favoritët…