Browsing Tag

europiani u21

VIDEO | Gjermania nuk ia del, Spanja “sundon” Europën

Spanja është shpallur fituese e Europianit U21. Skuadra iberike mundi në finale 2 – 1 Gjermaninë. Ky është trofeu i pestë për spanjollët të cilët barazojnë Italinë për numrin më të lartë të rekordeve. Spanjollët e fillojnë në mënyrë të…

VIDEO | Spanja shënon sërish, Gjermania e dorëzuar

Spanja U21 është vetëm pak minuta larg shpalljes kampione e Europës. Iberikët kanë ccuar shifrat në  2  - 0 ndaj Gjermanisë  në minutën e 69-të falë golit të Dani Olmos. Autori i golit të parë Fabian Ruiz luan përsëri rol kyç edhe në…

VIDEO | Përmbysje epike e Francës, Anglia thyhet në fund

Asgjë nuk shijon më shumë në futboll se një përmbysje e minutave të fundit, në të njëjtën kohë kjo është humbja më e dhimbshme. Franca U21 ia doli të përmbyste Anglinë në takimin e sotëm të Europianit U21 që u mbyll me fitoren 2 – 1 të…

VIDEO | Gjermanët nuk falin, Europiani fillon me tris

Përfaqësuesja U21 e Gjermanisë nuk ka zhgënjyer në ndeshjen e parë në Europiani U21. Kampionët në fuqi të këtij turneu mundën 3 – 1 Danimarkën. Marko Rishter dhe Xhan-Luka Valdshmid shënuan për gjermanët, ndërsa Robert Skov shënoi golin e…

VIDEO | Kieza madhështor, Italia e nis Europianin me festë

Përfaqësuesja U21 e Italisë e ka filluar në mënyrë perfekte rrugëtimin e saj në Europianin e 21-vjeçarëve. “Axurrët” përmbysën Spanjën duke mbyllur 90-minutëshin me rezultatin 3 – 1. Protagonisti i mbrëmjes ishte sulmuesi i Fiorentinës…