Browsing Tag

Erando Karabeci

Karabeci mbyll sezonin, rinovimi çështja kryesore

Erando Karabeci u dëmtua në ndeshjen e Kupës me Luftëtarin dhe tashmë e ka mbyllur kampionatin. Mesfushori, i cili mban shiritin e kapitenit te Tirana, ka probleme me gjurin dhe pas kontrolleve mjekësore është mësuar edhe sa kohë do të…

Rapa i Luftëtarit e pëson, tani sytë nga Karabeci

Ndeshja e Kupës mes Luftëtarit dhe Tiranës pati pasoja për dy futbollistë të këtyre skuadrave. Përplasja mes Erando Karabecit dhe Oltion Rapës i ka penalizuar këta dy lojtarë, që munguan fillimisht në ndeshjen e kampionatit të dielën.…

Tirana pa dy titullarë, edhe kapiteni Karabeci në dyshim

Tirana ka një tjetër finale, sërish në Gjirokastër me Luftëtarin. Këtë herë luhet për kampionat dhe me Kastriotin që ka tre pikët në xhep, për shkak se ka në program ndeshjen me Kamzën, në njëfarë mënyre kthehet në detyrim marrja e pikëve.…

Karabeci i prerë: Më vjen keq, Tirana ka vetëm një rrugë!

Erando Karabeci dhe Toni Mauexhe nuk do të jenë të gatshëm për trajnerin Ardian Mema në takimin kundër Laçit. Kapiteni i bardhebluve, pas miqësores me Dinamon, e shfaqi hapur mërzinë që ka për faktin që nuk mund të ndihmojë ekipin në sfidën…

Humbje me pasoja për Tiranën, pezullohen dy lojtarë

Tirana u mposht një ditë më parë nga Kastrioti, në një ndeshje që pati shumë polemika. Një penallti e dhënë në fillim të takimit ishte vendimtare, ndërkohë që tanimë te Tirana janë të detyruar të mendojnë për sfidën e radhës në shtëpi me…

Karabeci: U fry çështja ime, ndihem përgjegjës!

Erando Karabeci, kapiteni i Tiranës, ishte në fushë ndaj Kastriotit. Sigurisht që ndihej mirë për këtë dhe në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh se shpreson të bëjnë mirë në vazhdim, pasi i kanë cilësitë.…