Browsing Tag

Enriko Papa

Papa drejt largimit, Botoshani i gjen ekip tjetër

Enriko Papa la Superioren në verë dhe iu bashkua rumunëve të Botoshanit. Në pjesën e parë të sezonit ai është aktivizuar me skuadrën e tij në 18 ndeshje, madje gjysmën e tyre i ka nisur si titullar. Futbollisti 25-vjeçar ka arritur të…

Video: Pasdite e çmendur në Rumani, i pafat Enriko Papa

Rumani, një pasdite e qetë futbolli, dy ndeshje dhe... 7 penallti! A mund të ndodhë normalisht? Në ndehsje kupash është e thjeshtë, nëse ka shtesa dhe duhen 11-metërsha, por sot në Rumani u luajtën 2 ndeshje kampionati dhe u akorduan 7…