Browsing Tag

Eni Imami

E konfirmuar, Eni Imami edhe një vit i Tiranës

Eni Imami dhe Tirana do të vazhdojnë bashkëpunimin, edhe pse pati një moment dyshime dhe mbrojtësi ishte ndër më të kuotuarit për t’u larguar. Tashmë ka ardhur marrëveshja e re, edhe për një vit, që pritet vetëm të zyrtarizohet nga klubi…

Koha e rinovimeve te Tirana, vjen lëvizja e parë

Tirana e sezonit të ardhshëm është drejt plotësimit. Veç afrimeve, në klub po mendojnë edhe për rinovimet, ndërkohë që edhe largime do të ketë sërish veç afrikanëve. Në kampin bardheblu kanë vendosur të vazhdojnë bashkëpunimin me Eni…

Merkato te Tirana, Elvis Sina zbulon dy lëvizje

Tirana deri më tani ka zyrtarizuar afrimet e Idriz Bathës, Elton Kalesë dhe Agustin Torasës. Në vazhdim pritet që të ketë edhe lëvizje të tjera në hyrje, por edhe largimet do të jenë disa. Të huajt, Mauexhe, Sentamu, Oduamadi dhe Atinga e…

Revolucion në mbrojtje, dy dilema te Tirana

Tirana pritet të pësojë shumë ndryshime dhe mbrojtja është reparti që më së shumti ka qenë nën akuzë. Golat e pësuar, shpesh për shkak të gabimeve foshnjarake, i kanë bërë drejtuesit të reflektojnë dhe do tentohen të afrohen lojtarë…

Dëmtimet kthehen në makth, Tirana pa katër titullarë

Tirana po bëhet gati për ndeshjen me Luftëtarin në kampionat. Trajneri Ardian Mema duhet të përballojë problemet që ka me dëmtimet dhe nuk janë pak futbollistët që nuk mund të aktivizohen në takimin e së dielës. Majkëll Ngo dihej që nuk…