Browsing Tag

Enea Jorgji

VIDEO | Gol i anuluar në Fushë-Krujë, shikoni rastin

Luftëtarit iu anulua një gol në minutën e dytë të kohës shtesë në takimin ndaj Kastriotit. Arbitri kryesori Enea Jorgji e konsideroi të pavlefshëm golin e kenianit Dunga për shkak të një pozicioni jashtë loje. Vendimi i gjyqtarit…

Moviola e Kukësi-Partizani, epike deklarata e Matko Djarmatit

Kukësi-Partizani përfundoi me rezultatin 1-1 dhe në kampin verilindor janë të mërzitur. Kjo ndeshje solli edhe diskutime në lidhje me vendimet e gjyqtarit Enea Jorgji. Dy ishin rastet që tërhoqën vëmendjen, penalltia e akorduar në favor të…

Emocionet dhe objektivat, rrëfehet rekordmeni Enea Jorgji

Enea Jorgji, para pak kohësh, kishte mundësinë të gjykonte një ndeshje në grupet e Europa League dhe për një shqiptar ishte e hera e parë që ndodhte diçka e tillë. Arbitri nga Elbasani gjykoi takimin AEK Larnaka-Ludogorets dhe tregon…

Skënderbeu-Kukësi, edhe Enea Jorgji i përzgjedhur

Skënderbeu dhe Kukësi do të përballen nesër mes tyre, ndërkohë që FSHF ka vendosur edhe se kush do ta gjykojë këtë takim të javës së shtatë në Kategorinë Superiore. Kridens Meta do të jetë gjyqtari kryesor i takimit, ndërkohë që anësorë…

Pendohen te Kukësi, Jorgji “burrë i mirë”

Kukësi mori një pikë kundër Laçit, ndërkohë që pas ndeshjes klubi verilindor doli edhe me një reagim ku fajësonte arbitrin e ndeshjes, Enea Jorgji. Gjithsesi, pasi janë kthjelluar, reagimi është “zhdukur” dhe nuk gjendet më në faqen zyrtare…

Jorgji në Maltë, Jorgji e Hamiti presin UEFA-n

Jo vetëm Kukësi, Laçi, Luftëtari dhe Partizani kanë angazhime në kompeticionet europiane këtë verë. Edhe arbitrat me stemën e FIFA-s do të drejtojnë takime në kupat e Europës, ndërkohë që momentalisht i konfirmuar është Juxhin Xhaja, i cili…