Browsing Tag

elbasan rashani

Dita e Shqiptarëve: Kasami, Rashani dhe Hyka protagonistë

Kampionate të ndryshme në mbarë botën kanë filluar të hedhin hapat e parë drejt edicioneve të reja. Futbollistët shqiptarë s’mund të mungonin në spektaklin që ofron ky sport. Në Zvicër Pajtim Kasami i dha fitoren Sionit në përballjen ndaj…

Rashani drejt Amerikës, klubi i “MLS” shfaq interes

E ardhmja e Elbasan Rashanit mund të jetë në kampionatin amerikan “MLS”. Sipas medies norvegjeze “telemarksavisa” për 26-vjeçarin ka shfaqur interes klubi i njohur DC United, pjesë e të cilit është dhe futbollisti me famë botërore Uejn…

Rashani: Kishim 100 shanse, ishte si të luaje në Prishtinë

Elbasan Rashani ishte heroi i Kosovës, pasi shënoi golin e fitores ndaj Bullgarisë. Rashica dhe Muriqi kishin realizuar më parë, ndërkohë që sulmuesi anësor në shtesë gjeti rrugën e rrjetës për të tretën herë. Në Supersport Kosova ai…