Eklent Kaçi tregon “muskujt” në SHBA, fiton turneun e radhës

0

Eklent Kaçi ka triumfuar në “American 14.1 Straight Pool Championship”, pasi ka arritur të mundë në finale gjermanin Thorsten Hohmann, i njohur ndryshe si “Hitman”. Bilardisti kurbinas ka fituar 168-200 dhe nuk ishte një ndeshje e lehtë, duke ditur edhe vlerat e gjermanit, i cili është shpallur edhe kampion bote.

Kaci u rendit i dyti në grupin e tij, me katër fitore dhe një humbje, ndërkohë që më pas në fazën e eliminimit direkt ishte i pathyershëm, duke bërë tijin “American 14.1 Straight Pool Championship”. Krahas trofeut, në “xhepat” e bilardistit shqiptar shkon edhe çeku me vlerën e 10 mijë dollarëve.

Gepostet von Highrockstore.com am Freitag, 19. Oktober 2018

AMERICAN 14.1 STRAIGHT POOL CHAMPIONSHIP

FAZA E GRUPEVE

FAZA ME ELIMINIM DIREKT

Kaçi (Shqipëri) – Zvi (SHBA) 150-85

Kaçi (Shqipëri) – Pagalyan (Kanada) 150-39

Kudlik (Poloni) – Kaçi (Shqipëri)  113-150

Hohmann (Gjermani) – Kaçi (Shqipëri) 168-200

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online