Browsing Tag

Dejan Blazhevski

Blazhevski zbarkon në Tiranë, zhvillimet e fundit

Tashmë është mbyllur gjithçka. Tirana duhet të bëjë pa sulmuesin Dejan Blazhevski në pjesën e dytë të sezonit. SportEkspres.com mëson se ditën e sotme maqedonasi ka mbërritur në kryeqytet dhe ka marrë lejekalimin që i mundëson atij të…

Erdhi me bujë te Tirana, largimi një hap larg për sulmuesin

Tirana pritet të ndërpresë bashkëpunimin me disa prej lojtarëve të afruar në merkaton e verës. Është vetëm çështje kohe që të vijë zyrtarizimi i largimit të portierit Shpëtim Moçka, ndërkohë që të paktën edhe dy lojtarë të tjerë do e…

Lajm i keq për Memën, sulmuesi dëmtohet sërish

Nuk mjaftojnë rezultatet jo të mirë të Tirana, që gjatë këtyre javëve ka pasur probleme të shumta me dëmtimet. Ai që shqetëson bardheblutë është Dejan Blazhevski. Maqedonasi u dëmtua në takimin me Laçin dhe ishte në hapat e fundit të…

Ngo drejt përjashtimit, Blazhevski thuajse gati

Majkëll Ngo është një çështje te Tirana. Sulmuesi i bardhebluve javën e shkuar pati një debat me trajnerin Ardian Mema, ndërkohë që klubi e gjobiti me 500 euro. Kjo gjobë edhe është depozituar në Federatën Shqiptare të Futbollit. Sjellja…

Mema sytë nga Blazhevski, sulmuesi terapi në Maqedoni

Dejan Blazhevski, sulmuesi maqedonas i Tiranës, është dëmtuar së fundmi dhe shqetëson bardheblutë para transfertës me Flamurtarin në Vlorë. Shënuesi më i mirë i kryeqytetasve, me tre gola të realizuar, ende nuk është rikuperuar. Ai ka…

Alarmi për Blazhevksin, mjekët japin garanci

Tirana po bëhet gati për ndeshjen e së premtes me Flamurtarit. Bardheblutë luajnë në transfertë dhe duhet të kthehen sa më parë te fitorja. Për ndeshjen e radhës mungesë e sigurt është ajo e Namdi Oduamadi, por së fundmi shqetëson edhe…

Simbolika e festimit të golit, Blazhevski me dedikim special

Goli i parë zyrtar me fanellën bardheblu dhe Dejan Blazhevski ka një dedikim të veçantë. U pa që në stadiumin "Redi Maloku" të Ilirisë kur festoi, teksa iu drejtua drejtorit sportiv Arbi Laçi. Pse pikërisht atij? Ka një arsye të fortë,…