Browsing Tag

De Rosi

Një legjendë më pak, De Rosi merr vendimin final

Daniele De Rosi u ndje i tradhtuar kur Roma nuk pranoi të rinovonte kontratën e tij. Pavarësisht moshës së madhe, ofertat nuk kanë munguar për mesfushorin italian. Boka Xhuniors, Xhenoa dhe Fiorentina shfaqën interes. Megjithatë, një lajm i…

Pjaniç elozhe për De Rosin: Një histori inspiruese!

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjaniç, ishte një nga talentet më premtues kur mbronte ngjyrat e Romës disa sezone më parë. Pjaniç u shndërrua në një nga lojtarët më të mirë në botë në rolin e tij, jo vetëm prej talentit që kishte, por dhe…

De Rosi sfidon moshën, Roma ka gati “dhuratën”

Daniele De Rosi ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e vuajtur që ekipi verdhekuq siguroi në transfertën e veshtirë ndaj Torinos. Vështirë të besohet se kapiteni 35-vjeçar ka debutuar plot 17 vite më parë me klubin e…